2013 - VARICUP - UNREGISTERED VERSION

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

2013

Písali o nás...

Chlapi na pive vymysleli traktorový adrenalín! Pozrite sa, ako sa bavia
Aspoň raz do roka ide ťažká práca v záhrade bokom. A ich malotraktory dostávajú zabrať.
TESÁRSKE MLYŇANY, 04.08.2013 07:00 | TV Markíza

Preteky na malotraktoroch: Z práce na záhrade adrenalínová zábava

Dá sa z práce na záhrade urobiť adrenalínová zábavka? Určite áno. Pozrite sa, aký bláznivý nápad skrsol ľuďom v Tesárskych Mlyňanoch pri Zlatých Moravciach. Z rolí stiahli traktory a z traktoristov sa razom stali pretekári.
Úroda neúroda, aspoň raz do roka ide ťažká práca v záhrade bokom. Chlapi z času na čas prevetrajú svoje malotraktory tak, akoby to boli súťažné stroje.
Ján Horváth, autor nápadu, pre TV Markíza vysvetlil, o čom tento úlet vlastne je:"Ide aj o rýchlosť aj zručnosť. Jazdí sa totiž medzi kužeľami." Ako sme sa dozvedeli  tieto bláznivé preteky sa vraj zrodili pri pive.

Niektoré malotraktory si chlapi poskladili ako sa vraví, doma na kolene.

Nejeden farmár si ten svoj traktor vylepšuje. Pretekári jazdia dokonca aj na podomácky vyrobených strojoch. "Motor je zo 175 ´čezety´, kolesá sme kdesi zohnali a rám aj káričku sme si vyrobili doma. A koľko to vyšlo? Možno 10 eur - čo sme elektródy kúpili a zvárali, " prezradil pôvod svojho malotraktora  jeden z pretekárov - František Polák. Ďalší, Martin Masár,  si zase zmajstroval doslova rýchly šíp: "Chcel som spojiť príjemné s užitočným: môžem poorať záhradu a môžem si tu aj zajazdiť. - Koľko to dokáže vytiahnuť? Nejakých 60 km za hodinu - na taký  malý traktor je to dosť - ako sa vraví: vietor vo vlasoch a smrť v očiach."

--TV Markíza-- TESÁRSKE MLYŇANY, 03.08.2013—TV Noviny 19.45

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky